Yavuz Selim Mh, İstanbul Cd, No: 69 Esenler İstanbul
+0535 732 74 62
tercihpanel@gmail.com

Seo

Sesli Panel SesliPanelci Tercihpanel.com SesliPanel Kaliteli Panelci En İyi Panelci

Siteniz içerisinde kullanacağınız makalelerin üretimini kendiniz üstleniyorsanız büyük bir istikrar göstermeniz gerekmektedir. Zira bu işin temeli sabır ve istikrardır. Ziyaretçileriniz için değerli içerikler üretmek adına öncelikle bilgili olduğunuz alanlardan başlamanız içerik üretiminizi de kolaylaştıracaktır. Siteniz için yapacağınız araştırmalarda SEO puanını arttırmak, sitenizin girişlerini araştırmaya uygun düzenlemek, ziyaretçiler için kaliteli bir sayfa oluşturmak ve geleceğe yatırım yapacak içerikleri ve ziyaretçi akışını sitenizde sağlamak en büyük unsurlardan biri olmaktadır.

Etkili SEO İçin Hit Getirecek Başlık Seçimi

Başlıklarınız çoğu zaman arama motorlarındaki sıralamanızı sağlayan faktördür. Bu nedenle SEO çalışması yapılan bir sitenin alanında sağladığı içeriklere ziyaretçi uyumlu başlıklar belirlemesi bu konuda ziyaretçilerin arama motorlarında o siteyi tercih etmesini sağlar.

Rekabet oranı düşük içerikler için başlık belirlerken uygulayabileceğiniz bir tekniği paylaşalım. Bunun için yardım alacağımız araçlar ise yine arama motorlarıdır. Arama için kullanacağımız yardımcı kelimeler ise “nasıl ve neden” kelimeleridir. Örnek ile anlatalım. Sitemiz instagram platformu ile ilgili bilgi veren bir site olsun.

Aynı işlemi şimdi de Google arama motoru için uygulayalım.

Fikir vermesi açısından birde kurumsal site için uygulayalım.

Siz bu tarz aramaları kendi sektörünüz ve sitenizin içeriğine göre uyarlayarak alt başlıklardan sitenize ziyaretçi sağlayabilir ve bunları sayfalarınızda uyguladığınız bannerlar ile potansiyel müşteriye dönüştürebilirsiniz.

İçerik İçin Açıklama ve Etiket Doldurma

Açıklama alanı için ideal karakter sayısı 156’dır. Bu nedenle açıklama kısmında içeriğinizi tam anlamı ile açıklayacak cümleler oluşturmalısınız. İçeriğiniz için uygun olabilecek anahtar kelimeler belirlerken de ziyaretçilerin nasıl aratacağını göz önünde bulundurun.

Etiket için ideal sayı ise 2-5 arasındadır. 5 tane belirlemek içinde içeriğiniz içinde yer vermediğiniz konularda etiketler kullanmayın. Bu durum sitenizin spam riskini arttırabilir.

Etkili Bir SEO İçin İçeriğinizin Gündemini Takip Edin

Site içeriğiniz ile ilgili gündemi takip ederek gelişmeleri internet dünyasına aktaran gene siz olun. Aktarımı sağlarken kişilerin bu gelişmeleri nasıl ve ne şekilde arayacağını düşünerek ona uygun başlıklar atmaya çalışın.

Örneğin genel blog veya haber sitesi için gelişmeleri şu şekilde aktarabilirsiniz. Metrobüsün kapanan bir durağı olduğunu fark ettiğinizde şu şekilde başlıklar sitenize güncel konulardan yüksek oranda ziyaretçiler sağlayacaktır.

Cevizlibağ Metrobüs Durağı Neden Kapatıldı ve Ne Zaman Açılacak

Bu şekilde içeriği ilk yayınlayan siz olmanız büyük haber sitelerinin pasta payından size de düşmesini sağlayacaktır. Aynı şekilde son dakika haberlerini de takip edebilir ve siteniz için içerik keşfi yapabilirsiniz.

SEO İçeriği Üzerindeki Düzenlemeler

Başlıkta bulunan kelimeleri bölümlendirerek makale içerisinde geçirmeye çalışın. Bu işlem sırasında anlam bozuklukları yaratmamaya dikkat edin. Yazım ve imla hatalarını Office programları yardımı ile 0’a indirin.

İçerik İçin Resim Seçimi

Bu alanda üç farklı teknik uygulanabilmektedir. Bunlar ücretsiz resim kullanmak, ücretsiz resimleri özgünleştirmek, ücretli resim kullanmak veya sıfırdan yeni bir resim oluşturmaktır.

1. Ücretsiz Resim Kullanmak

Resimlerin nasıl ücretsiz olduğunu anlayacağım diyorsanız sizler için verdiğimiz arama öbeği ile yüzlerce ücretsiz resim dağıtan siteye ulaşabilirsiniz. Resimlerin açıklama ibaresinde Free ibaresinin bulunmasına dikkat edin.

Arama metni “free images” olarak kullanabilirsiniz.

2. Ücretsiz Resimleri Özgünleştirmek

Ücretsiz resimleri özgünleştirmek adına profesyonel bir resim programına ihtiyacınız olabilir. Resim üzerinde renk değişimleri sayesinde arama motorları için özgün bir resim oluşturabilirsiniz. Aynı zamanda konu başlığınıza da resim içerisinde yer vererek işinizi kolaylaştırabilirsiniz.

Resimlerinizin özgün olup olmadığını ise “Google Görseller” bölümüne gelerek resminizi arama çubuğunun üzerine sürükle/bırak tekniği ile ulaştırabilirsiniz.

Eğer ki resminizi bıraktıktan sonra sonuçlar içerisinde küçük karelerde sizin resminiz gözüküyorsa hala özgünleşmemiş demektir. Eğer farklı resimler veya sonuç bulunamadı diyorsa özgün bir resmi içeriğinizde kullanacaksınız demektir.

3. Ücretli Resim Kullanmak

Ücretli resim sitelerinde üyeliğiniz bulunuyorsa içerikleriniz için en uygun mesajı aktaran görselleri satın alabilir ve kullanabilirsiniz. Özgünlük bakımından ise birçok farklı sitede kullanılacağı için SEO açısından bir avantaj sağlamayacaktır. Ücretli resimlerin daha şık olması sitenizin görselliğine güzellik katarak ziyaretçiden olumlu yorum alacaktır.

4. Kendi Çiziminizi Kullanmak

Profesyonel olarak tasarım işleri ile ilgileniyorsanız içeriğiniz için harika görseller yapabilirsiniz. Bunların SEO için özgünlük avantajı doğurmasının yanında şık bir görsele de sahip olmanızı sağlayacaktır. Zaman açısından ise uzun bir vakit alabilir.

İdeal İçerik Sayısı

Bir site için ideal içerik sayısı aslında size bağlıdır. Biz öncelikle yapmamanız gerekenler konusunda bilgi verelim. Kendiniz için bir içerik zaman periyodu belirleyin. İşlerinizin yoğunluğundan vakit bulamayacaksanız haftada bir olarak kararlaştırabilirsiniz. Yeter ki belirlediğiniz bu periyodu aksatmamanızdır. En azından arama motorları bir süre sonra sitenizin haftada bir içerik girildiğini fark edecektir.

Vakit konusunda zengin iseniz günde 1-2 içerik girmeniz sitenizin oldukça güncel işletildiği mesajını arama motorlarına sunacaktır. Arama motorlarına verdiğiniz bu mesaj arama motoru botlarının sitenize ne sıklıkta gelerek inceleyeceğini de belirler.

whatsapp